Denizli Çıkışlı Günübirlik Turlarla Efes Şirince Gezisi

Denizli çıkışlı günübirlik turlar içinde kültür ve tarih ağırlıklı olan birçok seçenekle karşılaşmaktasınız. Denizli ilimizin çevresinde eski toplumlara ve uygarlıklara ait önemli bölgeler bulunmaktadır. Koruma altına alınan bu bölgeler yerli yabancı turistlerin de akınına uğramaktadır. Efes Antik Kenti çok sık gidilen ve gezilen yerler arasında bulunmaktadır. Günübirlik turlarla bu bölgeye gidebilmeniz oldukça kolaydır. İzmir ilimizin Selçuk ilçesine yakın olan Efes, İyonya ve Roma dönemlerine ait olan tarihi eserlerle doludur. Kentin kurulması M.Ö 6000 yıllara kadar gitmektedir. Kent 1994 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesine kabul edilmiş, 2015 yılında da tescillenmiştir. Burada o döneme ait olan tapınaklara, kiliselere, kütüphanelere rastlayacaksınız.

 

Denizli Çıkışlı Efes Gezisinde Yerinizi Almalısınız!

Tarihle ilgili yapılan turlar büyük küçük herkesin ilgisini çekmektedir. Bu turlara öğrenci grupları da katılabilmekte ve onlara kültürel miraslarımız gösterilmektedir. Özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin bu gibi kültürel turlara ihtiyacı vardır. Çünkü geçmişini bilmeyen geleceğine sahip çıkamaz. Onlara bu günlere nasıl gelinmiş olduğu konusundaki delilleri göstermeniz unutamayacakları anları yaşamalarını sağlar. Belirli bir yaşa gelmiş ama hala Efes kentini görmemiş kişiler de bu turdan büyük bir zevk alacaktır. Denizli çıkışlı günübirlik turlar sizleri farklı alemlere götürerek manevi duygularınızı da harekete geçirmektedir. Meryem Ana kilisesi ve Kuşadası gezisi yapabileceğiniz mükemmel bir tur sizleri beklemektedir.

 

Denizli Çıkışlı Şirince Görülmeye Değer!

Şirince İzmir ilimizin Selçuk ilçesine bağlı bir dağ köyüdür. Meyve ağaçları ile dolu bir bölgedir. O yüzden de Şirince şarapları meşhurdur. Manzara eşliğinde şarabınızı ya da kahvenizi içebilir ve bol temiz havayı içinize çekebilirsiniz. Bol yeşillik içinde bulunan bölge ilgi çekecek kadar güzeldir. Burada bulunan sanat galerilerini gezebilir Meryem Ana kilisesini görebilirsiniz. Eğer kısa süreli ama oldukça zevk verici günübirlik bir gezi planınız varsa Efes Şirince gezisini tercih ederek en güzel anları ve zamanları yaşayabilirsiniz. Denizli çıkışlı günübirlik turlar sizlere kültür gezilerini sunarken güzel vakit geçireceğiniz ortamlara da götürmekte ve unutamayacağınız anlar yaşamanızı sağlamaktadır. Gezi tarihlerini ve programını inceleyerek yerinizi hemen ayırtabilirsiniz.