Denizli Çıkışlı Karadeniz Turları ile Bölgeyi Keşfedin

Denizli çıkışlı Karadeniz turları gezdiğiniz bölgeyi keşfetme imkânı sunulmaktadır. Türkiye’de yedi bölge arasında çok sayıda güzelliğe sahip olan Karadeniz Bölgesi, bünyesinde dört mevsim yerli ve yabancı turist barındırır. Büyük ve gelişmiş şehirleri ile turizme katkısı oldukça fazladır. Yöresel yemekleri, yaylaları, milli parkları, tarihi mekanları ile keşfedilecek çok alan vardır. Doğu, orta ve Batı Karadeniz olarak üç bölgeye ayrılır.

Denizli Çıkışlı Karadeniz Turları ile Bölgeyi Keşfedin
Denizli Çıkışlı Karadeniz Turları ile Bölgeyi Keşfedin

Batı Karadeniz’e düzenlenen turlarda daha çok ormanlık alanlar bulunur. Dağlık bir bölge olduğundan doğa sporlarının en sık yapıldığı Karadeniz bölümüdür. Orta Karadeniz’de en gelişmiş olan durum ulaşımdır. Bu sayede her yeri gezmek diğer bölümlere oranla daha kolay ve konforludur. Doğu Karadeniz ise sahili ile bilinen bölümdür. En fazla yağış alan bir konumdur. Önemli yerleşim yerlerinin en çok olduğu, bu nedenle gezilecek çok mekan bulunan bölümüdür.

 

Denizli Çıkışlı Doğu Karadeniz Turu

Denizli çıkışlı Karadeniz turları arasında yer alan Doğu Karadeniz turu, gezgincilerin en sevdiği programlardan biridir. Rize, Artvin, Trabzon, Giresun, Ordu, Gümüşhane ve Bayburt illerini kapsayan bu bölge turizm açısından önem taşır. Bu tur programının içinde ziyaret edilecek çok sayıda yer bulunur. Doğu Karadeniz turunun sonunda Batum’a da geçiş yapılır.

Sümela Manastırı bölgenin en popüler tarihî mekanından biridir. Trabzon’da Maçka ilçesinde bulunan ve bin yıllık geçmişe sahip olan manastır, günümüzde hâlâ tarihi izlere sahiptir. Ortalama 1.150 m yüksek konumda bulunan manastır tur programının ilk noktalarından biridir.

 

Denizli Çıkışlı Orta Karadeniz Turu

Orta Karadeniz turu, Karadeniz’in doğal güzelliklerini görmek isteyenler için düzenlenmektedir. Amasya, Samsun, Ordu ve Giresun illerini kapsayan bu konsept güzel aktiviteler içerir. Şehzadeler Şehri olarak bilinen Amasya’da Hazeranlar Konağı, Yalı Boyu Evleri, Burma Minareli Cami gibi tarihi mekanlar gezilir.

Samsun’da Bandırma Vapuru içerisinde yer alan bal mumu heykellerini görebilirsiniz. Teleferik yolculuğu ile şehri panoramik izleme imkanı bulabilirsiniz. Samsun’un meşhur Amazon Heykelini görebilir fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Ordu’nun Boztepe’sini, Giresun’un meşhur kalesini gezebilir Mavi Gölde doğa gezisi yapabilirsiniz. Denizli çıkışlı Karadeniz turları arasında bulunan Orta Karadeniz’de dolu dolu vakit geçirebilirsiniz.