Denizli Çıkışlı Turlar: Eskişehir Gündemde!

Denizli çıkışlı turlar ile keşfe çıkabileceğiniz yerlerden bir diğeri de Eskişehir’dir. Oldukça önemli bir şehir olan, öğrenci şehri olarak bilinen ve her şeyiyle bütçe dostu olan Eskişehir gezilip görülmeye değerdir. Önce Ankara gezisi ardından Eskişehir ile tamamlanan turun konaklama kısmı Eskişehir’dir. Eskişehir’e varıştan sonra otel yerleşmesine zaman ayrılmakta ve akşam yemeği de otelde yenmektedir.

Denizli Çıkışlı Turlar: Eskişehir Gündemde!
Denizli Çıkışlı Turlar: Eskişehir Gündemde!

Turun ilk günü yolculuk, ikinci günü anıtkabir, eski meclisler gezisi ve Eskişehir’e varıştır. Üçüncü gün ise Odunpazarı, Balmumu müzesi, Kent Park, Devrim Arabası ve Sazova Milli Parkı gezilmektedir. Tüm katılımcılar turun sonunda bu şehre olan ilgisini yenilemektedir.

Balmumu Müzesinde Kimler Var?

19 Mayıs 2013 yılında yerli ve yabancı sanatçıların da katkılarıyla oluşturulmuş olan Eskişehir Balmumu Müzesine gitmek için Denizli çıkışlı turlar sizleri bekliyor. Bölgenin bir turistik cazibe merkezi haline gelen balmumu müzesi, tarihi ve kültürel figürleriyle, ünlü kişilikleri ve önemli olaylarıyla keyifli ve gezi deneyimi yaşatmaktadır. Aynı zamanda balmumu heykellerin gerçekçi görüntüleri ziyaretçilere eğitici anlar da sunmaktadır.

Burada yer alan balmumu heykeller olağanüstü detaylara sahip gerçekçi tasarımlarıyla büyük ölçüde dikkat çekmektedir. Her bir heykel ünlü bir kişiliğe aittir ve tamamen özgündür. Mimikleri, kıyafetleri, aksesuarlarına varana dek her detayı büyük bir titizlikle işlenen balmumu heykellerin çok zengin bir koleksiyona sahip olduğunu da görmüş olacaksınız. Sergi alanları ve tematik bölümlerde ise çeşitli dönem ve kültürlere yolculuk yapma fırsatını elde edeceksiniz.

Devrim Arabasını Görmeye Hazır Olun!

Bir meydan okuma öyküsüne, ülkenin ilk yerli otomobiline tanıklık etmek istemez misiniz? Hem milli gururun canlandırıldığı hem de oldukça sıra dışı ve asimetrik bir fabrika öyküsüne şahit olmak isteyenler için Denizli çıkışlı turlar arasında Eskişehir gezisinde Devrim Arabası müzesine de yer verilmektedir. Tamamen el yapımı kalıplarla, el yapımı motorla üretilen bir otomobilin öyküsünü kim dinlemek istemez ki. Müze salonunda fabrikaya ait görüntüler, arabanın orijinal aksamları, kendisi ve binlerce bilgi yer almaktadır. Muhteşem görünümüyle sevgili ziyaretçilerini selamlayan Devrim Arabasını görmek için bu turlara katılım sağlayabilirsiniz.