Denizli Çıkışlı Turlar ile Batı Karadeniz Gezisi

Denizli çıkışlı turlar arasında yer alan Batı Karadeniz turu en çok hayranı olan turlardan birisidir. Karadeniz denildiği zaman akla ilk olarak orta Karadeniz’de yer alan şehirler gelmektedir. Ancak Karadeniz bu bölgeden ibaret değildir ve oldukça geniştir. Marmara bölgesine oldukça yakın olan ve Batı kesim olarak adlandırılan Karadeniz’de Bolu, Safranbolu, Zonguldak gibi kadim şehirler mevcuttur.

Denizli Çıkışlı Turlar ile Batı Karadeniz Gezisi
Denizli Çıkışlı Turlar ile Batı Karadeniz Gezisi

Buraları Karadeniz’in mis gibi temiz havasını alarak ve yeşilliklerini görerek keşfetmek mümkündür. Belirlenen yerlerden hareket eden otobüsler gece boyunca Abant Gölü’ne kadar yolculuk yaparlar. Oldukça uygun fiyatlar dahilinde düzenlenen Batı Karadeniz gezisinde Abant Gölü’nün efsane yeşilliklerine şahit olmaya hazır olabilirsiniz.

Denizli Çıkışlı Turlar İle Batı Karadeniz’i Keşfetmeye Hazır Olun

Denizli çıkışlı turlar ile gezerken büyük keyif alacağınız Batı Karadeniz’de yol üzerinde serbest kahvaltı molalarınız olacaktır. Serbest öğle yemeği molasında ise Sipahioğlu Konağına varış yaparak gözleme, ev yapımı mantı, yaprak sarması ve ev baklavası gibi harika menüler ile karşılanabilirsiniz. Yörük Köyü ve Safranbolu’da muhteşem cam teras ve Hıdırlık tepesini gezdikten sonra bir lokum alışverişi yapabilir ve sevdiklerinize hediyelikler alabilirsiniz. Turun ikinci günü konaklama ve akşam yemeği Safranbolu’da belirlenen otelde yapılmaktadır. Üçünü gün ise tur Yedi Göller gezisi ve Ormanya gezisi ile devam etmektedir.

Yedi Göllerde Yemek Keyfi ve Ormanya’da Hayvanat Bahçesi

Bolu’nun enfes güzelliklerinden biri olan Yedi Göller’e vardığınız zaman burada 7 farklı büyüklükte ve 7 farklı isme sahip olan gölleri inceleyebilir ve harika sonbahar fotoğrafları çekilebilirsiniz. Göl çevresinde yürüyüş yapabilir göl kenarında yemek yiyebilirsiniz.

Aynı zamanda Denizli çıkışlı turlar Batı Karadeniz’in son durağı olan Ormanya’da hayvanat bahçesini gezecek ve rehabilite edilen hayvanları yakından inceleme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca Ormanya’nın kütüphanesinde kitap okuma keyfi yapabilecek, kuş gözlem alanında rengarenk kuşları gözlemleyebilecek, çeşitli renkte düzenlenen rotalarda doğa yürüyüşleri yapabilecek, böcek otelini ziyaret edebilecek ve çeşitli birçok fotoğraf çekilebileceksiniz. Her bir anı buram buram mis gibi temiz hava olan Ormanya’da piknik yapma fırsatı da bulabilirsiniz. Dönüşte ise yine hareket alanında doğru otobüsleriniz hareket edecektir.