Denizli Çıkışlı Turlar ile Batı Karadeniz’e Yolculuk

Denizli çıkışlı turlar ile Amasra, Safranbolu, Yedigöller, Abant tatilleri, Türkiye’nin en güzel bölgelerinden biri olan Batı Karadeniz bölgesini keşfetmek isteyenler için ideal bir seçenektir. Bu turda, doğal güzellikleri, tarihi yapıları, lezzetli yemekleri ve pek çok aktivite seçeneği ile keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Bir rehber ile buraları gezmek hem kültürel açıdan hem de tatilin daha verimli geçmesi açısından da daha doğru olacaktır. Peki Batı Karadeniz turunda karşılaşacağınız güzellikler nelerdir ve illerin gezilecek bölgeleri nereleridir?

Denizli Çıkışlı Turlar ile Batı Karadeniz’e Yolculuk
Denizli Çıkışlı Turlar ile Batı Karadeniz’e Yolculuk

 Denizli Çıkışlı Batı Karadeniz Turuyla Amasra ve Safranbolu’nun Tadını Çıkarın

Amasra, Batı Karadeniz’in en sevilen tatil beldelerinden biridir. Denizli çıkışlı turlar arasında Batı Karadeniz turunun ilk durağı olan Amasra’da, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Kalesi, tarihi evleri, İnkumu ve Gökırmak Şelaleleri, Amasra Koyu gibi noktalar turistlerin ilgisini çeken yerler arasındadır ve tur ile buraları gezeceksinizdir. Denizli çıkışlı turlar arasından bu turun ikinci durağı olan Safranbolu, Türkiye’nin en güzel tarihi şehirlerinden biridir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Safranbolu, Osmanlı dönemine ait tarihi evleri ve sokakları ile adeta bir açık hava müzesi gibidir. Safranbolu turu sırasında Cinci Hanı, İncekaya Su Kemeri, Hıdırlık Tepesi, Bakırcılar Çarşısı gibi yerler de ziyaret edilebilecek yerler arasında, Amasra’nın güzelliklerindendir.

 Batı Karadeniz Turunda Yedigöller Harikasını ve Abant Gölünü Keşfedin

Batı Karadeniz turumuzun üçüncü durağı Yedigöller’dir. Bolu’nun doğal güzellikleri arasında yer alan Yedigöller, yedi adet gölden oluşan bir milli parktır. Bu bölge yürüyüş, trekking ve doğa yürüyüşleri için mükemmel bir yerdir. Turistler, ormanlık alanlarda yürüyüş yaparak ve doğanın keyfini çıkararak rahatlayabilirler. Tüm bunları rehberliğimizde hiçbir güzelliği kaçırmadan yaşayabileceğinizi unutmayın.

Turun son durağı ise Abant’tır. Abant Gölü, Türkiye’nin en ünlü göllerinden biridir ve bol aktivite seçenekleri sunar. Bisiklet sürmek, yürüyüş yapmak, balık tutmak, tekne gezintisi yapmak gibi pek çok aktiviteye katılabilirsiniz. Ayrıca, bölgenin lezzetli yemekleri arasında Abant köftesi, ıspanaklı gözleme, mantı ve sac kavurma gibi yemekleri de tatmanızı öneririz. Siz de Türkiye’nin sayısız güzelliğini barındıran Batı Karadeniz’i bizleri tercih ederek çok uygun fiyata gezebilir ve kafa dinlemek için Denizli çıkışlı turlar arasından Batı Karadeniz turunu seçebilirsiniz.