Denizli Çıkışlı Turlar ile Ege Esintisi

Denizli çıkışlı turlar arasında yer alan ve katılımcıları yüksek oranda memnun eden Ege Esintisi turları sizlerle buluşmaya devam etmektedir. Kişi başı oldukça ekonomik fiyatlar kapsamında düzenlenmekte olan Ege Esintisi turuna kahvaltı olarak sandviçler dahil edilmektedir. Ulaşım otobüs ile sağlanmaktadır. Gezilecek yerler arasında Çeşme, Alaçatı, Barbaros Köyü ve Urla yer almaktadır.

Denizli Çıkışlı Turlar ile Ege Esintisi
Denizli Çıkışlı Turlar ile Ege Esintisi

Kalkış yeri önceden belirlenmekte ve katılımcılara iletilmektedir. Daha çok bahar aylarında düzenlenen Ege Esintisi turu ile Çeşme ve Alaçatı’nın renkli sokaklarında gezintiye çıkabilirsiniz. Mavinin, beyazın ve pembenin her tonunu sevecen bir şekilde görebileceğiniz Ege’de aklınızın ve kalbinizin kalacağından hiç şüpheniz olmasın.

Keşfedilmeye Hazır Barbaros Köyü

Denizli çıkışlı turlar sayesinde varacağınız Ege Esintisi gezisinde duraklardan biri de Barbaros Köyü’dür. Hem şehre oldukça yakın olan hem de gözlerden uzak son derece sessiz, sakin ve sanatsal faaliyetleri içerisinde barındıran bir köyü ziyaret etmek istemez misiniz? Evet der gibisiniz. O halde hayalleri süsleyen köy tam olarak burasıdır: Barbaros Köyü! Rengarenk giydirilmiş ve süslenmiş olan Barbaros Köyünde gezilecek olan yerler arasında emek, kültür ve sanat evi, mimas sanat atölyesi, Zübeyr Zühtü Erzen kütüphanesi, atölye kirli çıkı, çat kapı evleri, hobbit evleri, köyün evleri ve sokakları yer almaktadır. Üstelik tur zamanı denk geldiğinizde oyuk festivaline de katılım sağlayabilirsiniz. Bu festival köyün simgesi haline gelen oyukları korumaya yöneliktir.

Urla’nın Kendine Özgü Gezi Rehberi

Denizli çıkışlı turlar ile gideceğiniz Ege’de son durak ise Urla’dır. Tamamen kendine özgü bir gezi rehberini hak eden Urla’da gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok alan mevcuttur. Sanat sokağı, Malgaca pazarı ve arasta, iskele, şarap bağı bu alanlardan sadece birkaç tanesidir. Sanat sokağında sıralanmış galeri ve tezgâhları görebilirsiniz. Sevdiklerinize ve kendinize güzel hediyelikler alabilirsiniz. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde geçen Pazar ve arastayı ziyaret ederek hoş kahveler içebilirsiniz. Şarap bağı gezisine katılarak birbirinden güzel renkte ve orijinal şarapların tadına bakabilirsiniz. Şarap etkinliklerine katılarak eşsiz mezelerin tadına da bakabilirsiniz. İskelede ise deniz ürünlerinin lezzetine bayılacağınızdan emin olabilirsiniz.