Denizli Çıkışlı Turlar İle Gizemli Mezopotamya Turu!

Denizli çıkışlı turlar ile Doğu’nun muhteşem silüetlerini görmeye hazır olun. Uçak ve otobüsle birlikte ulaşım ağı bulunan Mezopotamya turunda gezilecek yerler arasında Gaziantep, Adıyaman, Nemrut, Midyat, Mardin, Harran, Göbeklitepe ve Şanlıurfa yer almaktadır. Uçaklı şekilde başlayan bu tur tam tamına 4 gün 3 gece sürmektedir. 3 gece boyunca konaklamalı şekilde devam etmektedir.

Denizli Çıkışlı Turlar İle Gizemli Mezopotamya Turu!
Denizli Çıkışlı Turlar İle Gizemli Mezopotamya Turu!

Konaklamaları Halfeti’de 1 gece Urfa’da 1 gece ve Mardin’de 1 gece şeklindedir. Adnan Menderes Havalimanı buluşmalı şekilde başlayan turun haritası ise şu şekildedir; Gazientep, Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep Kalesi, Halfeti, Nemrut, Şanlıurfa, Harran Balıklıgöl, Göbeklitepe, Mardin, Kasımiye Medresesi, Dayrülzaferan Manastırı, Ulucamii, Midyat, Hasankeyf, Midyat Konukevi, Diyarbakır, Diyarbakır Surları, Dicle ve 10 gözlü köprü sırasıyla gezilmektedir.

Mardin’de Hayat Bir Başka Güzel

Havasıyla, buram buram tarih kokan sokaklarıyla, eşsiz kürt kültürüyle, birbirinden lezzetli yemek kültürüyle dikkat çeken Mardin, turun üçüncü gününe eşlik etmektedir. Denizli çıkışlı turlar sayesinde Mardin’de Kasımiye medresesi, eski Mardin sokakları, abbaralar, ptt evi, Mardin Ulu Cami ve Dayrülzaferan Manastırı gezilmektedir. Eski Mardin sokaklarında ise dizilere tema olan konakları görme imkânı elde edebileceksiniz.

En muhteşem ilçesi olan Midyat’a vardığınızda ise tarih konuk evleriyle, eski Midyat sokaklarıyla ruhunuzun son derece dingin bir şekilde okşandığını hissedeceksiniz. Serbest zamanlarda ve akşam yemeği molalarında ise tur arkadaşlarınızla bu muhteşem sokakların tarihini ve kültürünü konuşuyor olacaksınız.

Şanlıurfa’da Nereler Gezilir?

Kahta’da sizi bekleyen minibüslere bindikten sonra devam eden Denizli çıkışlı turlar ile Şanlıurfa’ya doğru yol alacaksınız. Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsünde fotoğraf molasından sonra öğle yemeğine gireceksiniz. Ardından devam eden yolculukta Göbeklitepe, Urfa merkez, Balıklıgöl ve Ayn Zelihe Gölü gezisi sizleri bekliyor olacaktır. Şanlıurfa’da konaklama oteline yerleştikten sonra akşam yemeğinde sıra gecesine katılabilirsiniz. Muhteşem lezzete sahip çiğ köfteleri ve eşsiz kültürü ile keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Turun son günü ise Mardin-Diyarbakır yolculuğu başlar. Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Sur içi ve On Gözlü Köprü gezilerinden sonra İzmir uçuşu için havalimanına geçiş yapılır.