Yayla Gezileri İçin Denizli Çıkışlı Karadeniz Turları

Denizli çıkışlı Karadeniz turları ile Karadeniz’in en güzel yaylarını keşfedebilir ve yayla manzarasında en güzel vakitleri geçirebilirsiniz. Karadeniz temiz havası kadar yayları ile de meşhurdur. Karadeniz turlarında Ayder yaylası, Sultan Murat yaylası ve Huser yaylası ziyaret edilmektedir. Üstelik turlar sizlere yaylaların temiz ve serin havasında kahvaltı yapma ve gezme imkanı da sunar.

Yayla Gezileri İçin Denizli Çıkışlı Karadeniz Turları
Yayla Gezileri İçin Denizli Çıkışlı Karadeniz Turları

Karadeniz turlarında yaylalara gelmeden önce Karadeniz’in başka güzelliklerini de gezmek sizi mutlu edecektir. Ayrıca gittiğiniz bölgelerde tarihi eserler, köprüler, manastır ve camiler ile ilgili ilginç bilgiler öğrenebilirsiniz. Rehber eşliğinde gezdiğiniz bölgelerde ekstra olarak bazı aktivitelere de katılabilirsiniz. Gezilen yerler ve ekstra aktiviteler Karadeniz turları paketlerinin içerisinde detaylı bir şekilde yer almaktadır.

 

Denizli Çıkışlı Karadeniz Turlarında Yayla Keyfi

Denizli çıkışlı Karadeniz turları Karadeniz illerinde konaklamalı bir şekilde düzenlenmektedir. Karadeniz tur paketlerini incelediğinizde konaklanan gece sayısı ve tur rotası ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Yaylaları ile tanınan Karadeniz pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Rize’nin en meşhur ve popüler yeri olan Ayder yaylası güzelliği ile insanları mest etmektedir. Bungalov tipi yayla evleri ve otellerinde konaklayabilirsiniz. Kaçkar Dağlarının tırmanış noktasıdır. Burada Ayder yaylası balını tatma fırsatı yakalayacaksınız.

Karadeniz’de turistik bölgelerden bir tanesi de Sultan Murat yaylasıdır. IV. Murat’ın İran seferi dönüşünde konakladığı ve Cuma namazını kıldığı yerdir. Bu sebepten dolayı da bu isimle anılmaktadır. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan bir diğer yaylada Huser yaylasıdır. Yaylada 45-50 adet civarında ev bulunmaktadır. Bulut denizinin yaşandığı ortamda eğer hava yağışlı değilse hayal ötesi bir güzellik ile karşılaşabilirsiniz.

 

Denizli Çıkışlı Karadeniz Turu Paket İçeriği

Karadeniz serin ve yağışlı havası ile bilinmektedir. Yaz aylarında Denizli’nin sıcak havasından bunalan vatandaşlar özellikle daha serin bölgelere kaçamak yapmak istemektedir. Böyle bir durumda da daha uygun fiyatlara turlara katılabilirsiniz. Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize şehirleri ziyaret edilmektedir. Yayları kadar vadi, göl ve dereleri ile meşhur olan yerler her zaman görülmek istenmektedir.

Denizli çıkışlı Karadeniz turları ile yaylaları severek gezebilirsiniz. Yaylada konaklama imkanı sunan turlar sizlere en güzel anları yaşatacaktır. Aileniz ve kendiniz için yaz tatilinde yapabileceğiniz en güzel şey yayla gezisi yapılan Karadeniz turlarına katılmaktır.